Minister skarbu: Zdążymy do UE z wnioskami dla stoczni

  Minister skarbu: Zdążymy do UE z wnioskami dla stoczni

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Minister skarbu Aleksander Grad zapewnił, że Polska zdąży z przedstawieniem Komisji Europejskiej planów restrukturyzacji i prywatyzacji stoczni. Minister zaznaczył, że dokumenty mają zostać złożone przez inwestorów zainteresowanych prywatyzacją stoczni w Brukseli do 12 września.
  Aleksander Grad powiedział, że gotowy już jest protokół uzgodnień pomiędzy rządem i inwestorami oraz harmonogram prac, które mają zakończyć się prywatyzacją stoczni. Minister zapewnił też, że została rozstrzygnięta sprawa pomocy publicznej, jakiej Polska będzie mogła udzielić stoczniom. Dodał, że pieniądze z budżetu państwa zapewnią polskim stoczniom rentowność.

  Minister skarbu uznał, że bez działań obecnego rządu nastąpiłby upadek stoczni ze względu na zły stan ich finansów. Dodał, że w ostatnich 10 miesiącach doszło do renegocjacji kontraktów, które powodowały miliardowe straty. Aleksander Grad mówił, że w ten sposób zaoszczędzono setki milionów złotych.

  Aleksander Grad poinformował również, że przygotowany został spis działań, które skomplikowały sytuację finansową polskich stoczni. Minister powiedział, że znajdą się one w tak zwanej "białej księdze" zawierającej dokumenty dotyczące prywatyzacji. Zdaniem Aleksandra Grada wszystkie dokumenty, które znajdują się w "białej księdze" i dotyczą działań byłego ministra Wojciecha Jasińskiego, świadczą na jego niekorzyść.

  Władze Platformy Obywatelskiej mają dziś zdecydować, czy skierować wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. Wniosek miałby dotyczyć właśnie zaniedbań przy prywatyzacji polskich stoczni, które opisano w "białej księdze".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo