Menu Region

Unijne 2 mln euro dla Indii i Nepalu

Unijne 2 mln euro dla Indii i Nepalu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisja Europejska przeznaczyła ponad dwa miliony euro na pomoc dla ofiar katastrofalnej powodzi w Nepalu i Indiach. Skutki powodzi dotknęły już blisko pięć milionów ludzi zamieszkujących indyjski stan Bihar oraz dorzecze rzeki Kosi w Nepalu.
Ponad sto tysięcy hektarów ziemi w Biharze znajduje się pod wodą. Z powierzchni ziemi żywioł zmył setki wiosek. Tysiące ewakuowanych ludzi przebywają w tymczasowych obozach. Mimo starań władz indyjskich i nepalskich brakuje tam żywności oraz wody pitnej, a także artykułów pierwszej potrzeby.

Fundusze, które Unia Europejska przeznaczyła na pomoc dla ofiar powodzi, mają zostać wykorzystane przede wszystkim na zapewnienie dostaw żywności, wody pitnej oraz środków do jej uzdatniania, a także na odbudowę infrastruktury sanitarnej.

Służby medyczne już w tej chwili alarmują, że na terenach zalanych przez wody rzeki Kosi oraz w obozach dla uchodźców istnieje realne niebezpieczeństwo wybuchu epidemii chorób przewodu pokarmowego, w tym cholery. Władze indyjskie twierdzą, że jest to największa od 50 lat powódź w tym rejonie Indii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się