Menu Region

Prestiżowe karty kredytowe schodzą pod strzechy

Prestiżowe karty kredytowe schodzą pod strzechy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Beata Tomaszkiewicz, Łukasz Pałka

1Komentarz Prześlij Drukuj
Jest czarna, choć jest platynowa. Jest równocześnie najtańsza i najdroższa. mBank, marka detaliczna BRE, wprowadził do oferty jedną z najbardziej prestiżowych kart systemu Visa.
W dodatku wcale nie trzeba zarabiać miliona złotych, by ją dostać.

Wystarczy 5 tys. zł. mBank dołączył do grona instytucji finansowych, które wydają plastikowe pieniądze z najwyższej półki, posiadające obszerne pakiety usług dodatkowych, osobom o średnich dochodach. Co ciekawe, w partnerskim wobec mBanku MultiBanku, by dostać platynę, trzeba zarabiać przynajmniej 10 tys. zł

Największą zaletą Visy Platinium mBanku jest oprocentowanie kredytu.
Wynosi jedynie 12 proc. w skali roku, czyli jest najniższe na rynku. Obecnie standardowe oprocentowanie zadłużenia w kartach wynosi 19,9 proc., choć są banki, które pobierają powyżej 22 proc. Jednak platynowy plastik mBanku ma też poważną wadę. Jest po prostu drogi. Bank za wydanie karty pobiera 390 zł i tyle samo za rok jej używania. W sumie 780 zł! Aż tyle nie bierze żaden bank.

To kwota bardzo wysoka, nawet jak na tak prestiżowy plastik. Karta Diners Club, jedna z najwyżej ocenianych na świecie, kosztuje w Polsce 350 zł rocznie. Ale klienci zarabiający 5 tys. zł miesięcznie nie mają co na nią liczyć. W Pekao SA platynowe Visa i MasterCard kosztują po 700 zł rocznie, a w Millennium - maksymalnie 500 zł.

- W mBanku staramy się premiować klientów aktywnie korzystających z produktów. Dlatego rezygnujemy z opłaty za wydanie karty, jeśli klient w ciągu trzech miesięcy wyda na nią 1 tys. zł. Rezygnujemy również z opłaty rocznej, jeśli w ciągu 12-miesięcy wyda 35 tys. zł - tłumaczy Paweł Kucharski, dyrektor mBanku.

Podkreśla również bogaty pakiet usług dodatkowych, jaki dołączony jest do plastiku - np. ubezpieczenie chroniące w podróży nie tylko właściciela karty, ale i osoby z nim przebywające. W ramach tego pakietu można też w razie awarii naprawić za darmo każdy sprzęt RTV, AGD i PC. - Zaletą tej Visy jest również dołączona usługa Concierge. Umożliwia ona posiadaczom karty zlecenie doradcom zamówienia biletów do teatru czy na koncert, stolika w restauracji czy biletów lotniczych - mówi Michał Macierzyński, analityk Bankier.pl.

- To właśnie ubezpieczenia czy Concierge mogą przekonać klientów do wydania tak dużych pieniędzy za tę kartę - dodaje. Ale nawet sam mBank nie ma wielkich złudzeń. Choć z 1,9 mln jego klientów przynajmniej 150 tys. zarabia powyżej 5 tys. zł miesięcznie, to bank szacuje, że kart Visa Platinium wyda nie więcej niż 10 tys. Za to nie ukrywa, że zamierza z prestiżowymi kartami wychodzić do szerszych rzeszy klientów.

1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

błędny koszt karty!

+24 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wd (gość)  •

Ta karta oczywiście nie kosztuje 780 a tylko 390 za rok ! A jak sie wyda nia 1000 przez 3miesiace jest za darmo.

odpowiedzi (0)

skomentuj