Menu Region

Talibowie: Zabijemy wszystkich francuskich żołnierzy w...

Talibowie: Zabijemy wszystkich francuskich żołnierzy w Afganistanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Talibowie grożą, że zabiją wszystkich obecnych w Afganistanie francuskich wojskowych, jeśli Paryż nie wycofa ich z tego kraju. W magazynie "Paris-Match" ukaże się w tym tygodniu reportaż i wywiad z dowódcami talibów, którzy zabili w sierpniu dziesięciu francuskich żołnierzy.
Jeszcze przed ukazaniem się najnowszego numeru tygodnika informacje o sensacyjnym reportażu dostały się do francuskich mediów. Według nich talibowie, z którymi rozmawiano, posiadali należące do wyposażenia armii francuskiej pistolety maszynowe, hełm i kamizelkę kuloodporną. Jeden z talibów był ubrany we francuski mundur. Dziennikarze otrzymali od Afgańczyków zegarek należący do jednego z zabitych francuskich żołnierzy.

W Afganistanie przebywa około 3 tysięcy francuskich żołnierzy. W sierpniu jeden z ich oddziałów wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez Talibów. Śmierć 10 młodych żołnierzy wywołała wtedy głębokie poruszenie we Francji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się