Menu Region

Budowę lotniska w Modlinie hamują ekolodzy

Budowę lotniska w Modlinie hamują ekolodzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził zaniepokojenie opóźnieniami w modernizacji lotniska w podwarszawskim Modlinie. Port lotniczy dla tanich linii miał, według pierwotnych planów, powstać tam jeszcze w 2005 roku. Do dziś jednak nie rozpoczęły się żadne prace ze względu na protesty ekologów.
W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową marszałek Struzik podkreślił, że obecnie inwestycja blokowana jest przez protesty ekologów. Zdaniem Struzika, łatwiej zdobyć partnerów inwestycyjnych oraz środki finansowe niż uporać się z różnymi protestami.

W czerwcu minister środowiska odrzucił zarzuty Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i podtrzymał decyzje wojewody zatwierdzającą raport środowiskowy dla inwestycji. Ekolodzy zaskarżyli jednak decyzję ministra. Sądowe rozstrzygnięcie sporu z przeciwnikami lotniska może potrwać, jednak marszałek Struzik jest przekonany, że port lotniczy powstanie do 2011 roku.

Modlińskie lotnisko ma odciążyć na port na Okęciu. W Modlinie lądowaliby przede wszystkim tani przewoźnicy. Dojazd do stolicy ma zapewnić specjalna linia kolejowa, dzięki której podróż do centrum trwałaby 30 minut.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się