Menu Region

Czerwony heros powraca do kin

Czerwony heros powraca do kin

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Świrkowicz

Prześlij Drukuj
"Uważacie, że w kinie mniej znaczy więcej? Być może. Ale ja mam to w dupie. Dla mnie więcej znaczy więcej, dziecinko!" - obwieścił kiedyś z dumą meksykański wizjoner ruchomych obrazów Guillermo del Toro.
W piątek na naszych ekranach zadebiutuje jego najnowsze dzieło, "Hellboy: Złota Armia". Wystarczy obejrzeć zaledwie kilka początkowych sekwencji filmu, aby przekonać się, że twórca głośnego "Labiryntu Fauna" nie rzuca słów na wiatr.

Jeśli pierwsza część przygód czerwonego superbohatera z piekła rodem (którą del Toro popełnił cztery lata temu) przytłaczała was liczbą pomysłów i fantastyczną mieszanką dziwacznych postaci - od rasowych demonów, przez nazistów okultystów, po Rasputina we własnej osobie - lepiej porzućcie wszelką nadzieję.

Bo "Hellboy 2" to nie tylko więcej akcji, więcej postaci, więcej efektów specjalnych, więcej spektakularnych potyczek i więcej budzących grozę monstrów. To przede wszystkim jeden z najdoskonalszych i najbardziej szalonych przykładów na to, jak drobiazgowo przenieść na ekran nawet najbardziej wykręcone produkty wybujałej wyobraźni twórców.

Na początek małe przypomnienie dla niezorientowanych: Hellboy (kreacja życia jednego z ulubionych aktorów del Toro Rona Perlmana) to czerwony, rogaty (choć rogi regularnie przycina) i ogoniasty (choć ogon ukrywa pod bogartowskim prochowcem) demon sprowadzony na Ziemię przez Rasputina na życzenie hitlerowców. Przejęty przez aliantów i wychowany pod okiem prof. Trevora Bruttenholma stał się czołową tajną bronią tajnej komórki rządu USA: Biura ds. Badań Paranormalnych i Obrony.

Ramię w ramię z innymi nietypowymi indywiduami (m.in. człowiekiem rybą Abe'em i wybuchową - dosłownie - pięknością Liz, w cywilu jego dziewczyną) stawia czoło obmierzłym szwarccharakterom z innych wymiarów.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się