Menu Region

Prezydent Francji z oficjalną wizytą w Syrii

Prezydent Francji z oficjalną wizytą w Syrii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przybył z oficjalną wizytą do Syrii. Jego pobyt w tym kraju jest odczytywany we Francji jako próba wpłynięcia na trwające obecnie negocjacje między Syrią a Izraelem.
Zdaniem francuskich mediów Nicolas Sarkozy udał się do Damaszku nie tylko po to, by kontynuować proces normalizacji stosunków między Francją a Syrią. Stosunki te były od lat bardzo trudne ze względu na dyktatorski charakter syryjskiego reżimu, oraz na podejrzenia, iż wspierał on terroryzm. Najważniejszym - jak twierdzą francuscy komentatorzy - celem wizyty w Damaszku jest chęć wpłynięcia na sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie. Głównym punktem wizyty będzie czterostronne spotkanie na szczycie z udziałem Francji, Syrii, Kataru i Turcji. Właśnie dzięki Turcji toczą się obecnie pośrednie negocjacje między Syrią a Izraelem.

Francuskie media uważają, że Francja chce wraz z Unią Europejską mieć wpływ na bliskowschodnią dyplomację, zdominowaną dotychczas przez Stany Zjednoczone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się