Menu Region

Schetyna chce zakazu stadionowego dla pseudokibiców

Schetyna chce zakazu stadionowego dla pseudokibiców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wobec stadionowych chuliganów prawo będzie twardo egzekowowane - zapowiada szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wicepremier odniósł się do wczorajszego zatrzymania w Warszawie ponad siedmiuset pseudokibiców.
Pseudokibicom zostaną przedstawione zarzuty udziału w zbiegowisku, czynnej napaści na funkcjonariusza lub uszkodzenia mienia. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że zwróci się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego z prośbą o osobisty nadzór nad tą sprawą.

Wicepremier uważa, że gwarancją bezpieczeństwa w czasie meczów może być tylko wyrzucenie bandytów ze stadionów sportowych. Sposobem na to ma być wprowadzenie wobec zatrzymanych tak zwanego "zakazu stadionowego". W czasie meczu musieliby się oni stawiać na komisariacie policji.
Grzegorz Schetyna zapewnił też, że walka z bandytyzmem na stadionach to wspólny cel MSWiA, Ministerstwa Sprawidliwości, policji, prokuratury i sądów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się