Menu Region

Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu poselskiego

Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu poselskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, ab

1Komentarz Prześlij Drukuj
Były minister sprawiedliwości oświadczył, że zrzeka się immunitetu poselskiego. O jego uchylenie wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Płocku.
Wniosek ma związek ze śledztwem, prowadzonym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego poprzez rozpowszechnianie informacji z innego postępowania prokuratorskiego.

Poseł PiS powiedział, że - wbrew autorom wniosku - w świetle Kodeksu Postępowania Karnego akta można udostępnić każdemu, jeśli nastąpi wyjątkowy wypadek. Przypomniał, że w tym przypadku chodziło o udostępnienie ich Jarosławowi Kaczyńskiemu - ówczesnemu prezesowi PiS i członkowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Zbigniew Ziobro zapewnił, że efektem udostępnienia było powołanie w Ministerstwie Finansów zespołu, który miał się zająć mafią paliwową.

Były minister sprawiedliwości zapewnił, że nie przekazał mediom żadnej tajnej informacji ze śledztwa dotyczącego mafii. Zarzucił Platformie Obywatelskiej zemstę za walkę z korupcją, a prokuratorom - prowadzenie procesów politycznych. Podkreślił, że atakowany jest także były krakowski prokurator Wojciech Miłoszewski, który pracował w zespole rozpracowującym mafię paliwową.

Były minister powiedział, że śledczy badał powiązania tej mafii z ludźmi władzy. To właśnie prokurator Miłoszewski miał zreferować prezesowi PiS informacje ze śledztwa w sprawie mafii paliwowej.Ziobro przypomniał, że gdy on pełnił funkcję ministra sprawiedliwości prowadzono osobne postępowania wobec bossów mafii paliwowej, a wielu z nich skonfiskowano majątek. Zarzuty PO dotyczące braku walki z mafią paliwową Zbigniew Ziobro nazwał "obłudą".

Przypomniał również, że posłowie wielokrotnie uzyskiwali wgląd do postępowań prowadzonych przez Prokuraturę, a mimo to nie byli ścigani przez śledczych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ziobro

+10 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lulka (gość)  •

ale ziobro to przystojny facet - nie to byle co jak aktualny " juz niedługo premier".

odpowiedzi (0)

skomentuj