Menu Region

Jarosław Kaczyński: Tusk łamie reguły demokracji

Jarosław Kaczyński: Tusk łamie reguły demokracji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były premier Jarosław Kaczyński uważa, że Donald Tusk łamie reguły demokracji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do informacji, jakoby władze PO rozważały postawienie go oraz byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego przed Trybunałem Stanu za rzekome zaniedbania w sprawie stoczni.
Wczoraj rząd przyjął informację ministra skarbu o "dramatycznej sytuacji polskich stoczni". Wkrótce ma ona zostać przedstawiona Sejmowi. Dokumenty winą za możliwą upadłość polskich stoczni obarczają głównie rząd Prawa i Sprawidliwości.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że czuje się "jak w kabarecie". "Robiliśmy wszystko, aby uratować stocznie" - zaznaczył szef Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, stocznie już od dawna znajdowały się w bardzo złej sytuacji, a jego rząd nieco tę sytuację poprawił. Stan stoczni pogorszył się znów po objęciu Ministerstwa Skarbu przez Aleksandra Grada - uważa polityk PiS. Jego zdaniem Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie wygrać wyborów normalnymi sposobami, więc próbuje je wygrać poprzez skierowanie go przed Trybunał Stanu. "To łamanie reguł demokracji" - powiedział były premier i wyraził nadzieję, że kiedyś te działania zostaną rozliczone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się