Menu Region

Zażalenie ws. zwolnienia z aresztu śląskich baronów...

Zażalenie ws. zwolnienia z aresztu śląskich baronów paliwowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Katowicka Prokuratura Okręgowa złożyła zażalenie na decyzję Sądu Apelacyjnego dotyczącą zwolnienia z aresztu śląskiego barona paliwowego Henryka M. oraz Henryka Sz.
W wysłanym zażaleniu prokuratura nie domaga się jednak powrotu do aresztu oskarżonych, a jedynie zastosowania wobec nich dodatkowego środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego - wyjaśnia prokurator Marta Zawada- Dybek.

Według prokuratury, poręczenie majątkowe w wysokości 250 tysięcy złotych mogłoby powstrzymać oskarżonych przed podejmowaniem prób bezprawnego wpływaniana na dalszy przebieg postępowania w tej sprawie.


Sąd Apelacyjny zadecydował jedynie o zastosowaniu wobec oskarżonych dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Śląski baron paliwowy, Henryk M. wyszedł na wolność w piątek, po prawie pięciu latach spędzonych w areszcie. Mężczyzna jest oskarżony m.in. o założenie i kierowanie mafią paliwową, a także udział w praniu brudnych pieniędzy i oszustwach podatkowych.

Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Henryk Sz. jako pracownik skarbówki miał ostrzegać biznesmena o terminach kontroli, przymykać oko na nieprawidłowości, radzić, jak uniknąć płacenia podatków. Zarzuca mu się wzięcie od biznesmena 267 tys. złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się