Menu Region

Polska i Ukraina chcą wspólnie produkować samoloty...

Polska i Ukraina chcą wspólnie produkować samoloty zwiadowcze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polska i Ukraina mają zamiar wspólnie produkować bezzałogowe samoloty zwiadowcze. O trwających na ten temat rozmowach pisze ukraiński "Kommersant".
Samoloty miałyby być produkowane w miejscowości Czuhujew koło Charkowa. Na razie nie ustalono jeszcze wielkości produkcji jednak jak twierdzi "Kommersant" na rynku silną pozycję mają izraelskie i amerykańskie firmy. Polacy i Ukraińcy podpisali już porozumienie dotyczące planów przyszłej współpracy. Ostateczny kontrakt ma zostać zawarty na przełomie września i października.

Produkowany samolot ma odpowiadać standardom NATO i być podobny do tych, które wykorzystuje armia gruzińska. Według "Kommersanta" strona polska będzie dostarczać odpowiednią aparaturę, która zostanie umieszczona w samolocie oraz wykorzystywana do kierowania nim z ziemi. Z kolei Ukraińcy zajmą się samymi samolotami. Firma spod Charkowa ma już doświadczenie w produkcji tego rodzaju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się