Menu Region

Mariusz Staniszewski: Za dużo czasu na żal

Mariusz Staniszewski: Za dużo czasu na żal

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski redaktor działu opinie

Prześlij Drukuj
Przykład wrocławianina, który masowo wytwarza nazistowskie pamiątki, obnaża stan polskiego państwa.
Choć produkcja idzie pełną parą od kilku lat, pies z kulawą nogą nie chciał się tym zająć. Jeśli ABW nie wiedziała o kwitnącym naziinteresie, to strach pomyśleć, kto dba o nasze bezpieczeństwo. Dobrze, że agenci chociaż gazety czytają, bo lepsze takie źródło informacji niż żadne.

Jeśli nie wiedziała ABW, to skąd mogła wiedzieć prokuratura? Nie było doniesienia, nie było sprawy. Cisza w prokuraturze jest najważniejsza.

Skoro nikt nie doniósł o nazifabryce, to milczeli też politycy. Bo przecież nie chodzi o to, by tak zmienić prawo, by faszystowskich czy komunistycznych odznaczeń nie można było produkować i sprzedawać, ale by móc o tym mówić do kamer. By w świetle reflektorów wyrażać głęboki żal, oburzenie czy wściekłość. To świetnie wygląda i dobrze się sprzedaje. Nic tak nie poprawia notowań jak potępienie nazistów.

Sprawy by nie było, gdyby wszyscy robili, co do nich należy. ABW od kilku lat powinna wiedzieć, że taki ohydny biznes kwitnie we Wrocławiu. Prokuratura niemal natychmiast powinna sprawdzić, czy to legalne. Jeśli okazałoby się, że tak, minister sprawiedliwości szybko powinien przygotować zmianę odpowiedniej ustawy, a posłowie bez awantury powinni ją uchwalić.

Oczywiście, to byłoby strasznie nudne. Ale może wtedy Zbigniew Ziobro nie miałby czasu na ośmieszanie się oskarżeniami pod adresem doktora Garlickiego, a minister Ćwiąkalski nie kompromitowałby się brakiem umiejętności uruchamiania laptopa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się