Menu Region

IPN wszczął śledztwo w sprawie śmierci generała Sikorskiego

IPN wszczął śledztwo w sprawie śmierci generała Sikorskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Śledztwo w sprawie śmierci generała Władysława Sikorskiego wszczął katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Podstawą do jego rozpoczęcia są istniejące od samego początku wątpliwości dotyczące tego czy generał zginął w katastrofie oraz fakt, że do tej pory takie śledztwo nie zostało przeprowadzone - wyjaśnia naczelniczka pionu śledczego IPN w Katowicach Ewa Koj.
Naczelniczka pionu śledczego IPN dodaje, że w ostatnim okresie pojawia się coraz więcej pytań, wątpliwości i publikacji na temat przyczyn śmierci Sikorskiego. Z tego względu IPN chce przeprowadzić postępowanie w oparciu o dostępne materiały, by wyjaśnić okoliczności śmierci generała.

Według komunikatu władz brytyjskich, generał Sikorski zginął w katastrofie lotniczej 4 lipca 1943 r. w Gibraltarze, powracając z inspekcji wojsk. Przyczyn katastrofy do dziś nie wyjaśniono. Polska Komisja nie zgodziła się z tym stanowiskiem. Także obecnie wielu historyków uważa, że Sikorski zginął w zamachu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się