Menu Region

Wyspiarze kaperują Holendra

Wyspiarze kaperują Holendra

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rick Broadbent "The Times"

Prześlij Drukuj
Zaczęła się nowa era dla brytyjskiej lekkoatletyki.
Po rozczarowaniu podczas igrzysk w Pekinie dyrektor związku Niels de Vos ogłosił, że potrzebna jest radykalna zmiana systemu szkolenia.

- Jest duża różnica między amatorskim a profesjonalnym nauczaniem. Jeśli nie będzie trenerów, którzy potrafią rozwinąć talent pojawiający się wśród młodych ludzi, to nie będziemy w lekkoatletycznej elicie - tłumaczy de Vos.

- Za dużo uwagi skupialiśmy na samych sportowcach, a za mało na ich szkoleniowcach - dodaje.

W brytyjskim związku lekkoatletycznym następują zmiany. Do dymisji podał się dyrektor sportowy Dave Collins, jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Charles van Commenee, twórca olimpijskiego sukcesu ekipy holenderskiej we wszystkich dyscyplinach (7 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

- Collins wykonał dobrą robotę. Wprowadził cały system na odpowiednie tory, ale niestety w końcowym rachunku nie przyniosło to oczekiwanego sukcesu - stwierdza szef związku.

Brytyjczycy przywieźli z Pekinu cztery medale w lekkoatletyce (złoty Christine Ohuruogu w biegu na 400 m, srebrne Phillips Idowu w trójskoku i Germaine Mason w skoku wzwyż oraz brązowy Tashy Danvers na 400 m ppł).

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się