Menu Region

Barack Obama znów wysunął się na prowadzenie

Barack Obama znów wysunął się na prowadzenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Barack Obama znów prowadzi w sondażach w amerykańskich wyborach prezydenckich. Wzrost notowań Obamy jest skutkiem konwencji Partii Demokratycznej w Denver oraz wyboru przez Johna McCaina Sary Palin jako kandydatki na wiceprezydenta.
Po udanej konwencji Demokratów w Denver, notowania Baracka Obamy zaczęły iść w górę. Sztab Johna McCaina zatrzymał ten trend ogłaszając kandydaturę Sary Palin. Mało znana gubernator Alaski zrobiła dobre pierwsze wrażenie na wyborcach i kandydat Republikanów odrobił część strat. Gdy jednak Amerykanie zaczęli bliżej poznawać Sarę Palin i dowiedzieli się o jej braku doświadczenia i skrajnie prawicowych poglądach, notowania McCaina znów poszły w dół.

Delegaci na konwencję Republikanów przyznają, że są trochę zaniepokojeni, ale nie tracą optymizmu. Republikanie obawiają się też, że konieczność ograniczenia programu konwencji w związku z huraganem Gustaw nie pozwoli im natychmiast odrobić start do Obamy. Czekają jednak na debaty telewizyjne, gdzie - ich zdaniem - "John McCain zmiażdży Obamę".

Według sondaży dwóch głownych ośrodków badania opinii publicznej - Gallup i Rasmussen - przewaga Baracka Obamy nad Johnem McCainem wynosi w tej chwili od 6 do 8 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się