Menu Region

USA: konwencja Partii Republikańskiej

USA: konwencja Partii Republikańskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
George Bush zdecydowanie poparł kandydaturę Johna McCaina w amerykańskich wyborach prezydenckich. W krótkim przemówieniu adresowanym do uczestników konwencji Partii Republikańskiej Bush chwalił McCaina za odważne poparcie niepopularnej wojny w Iraku.
Z powodu huraganu Gustaw George Bush nie przyjechał do St.Paul w Minneapolis, gdzie odbywa się konwencja Republikanów. Wygłosił jednak krótkie przemówienie transmitowane z Białego Domu przez satelitę. Prezydenta zapowiedziała pierwsza dama USA Laura Bush. Amerykański prezydent podkreslił, że John McCainjest bohaterem, który przez pięć lat był jeńcem wojennym podczas wojny wietnamskiej. "Skoro więzienie Hanoi Hilton nie złamało zdecydowania Johna McCaina by na pierwszym miejscu postawić interes swego kraju, to nie uda się to nigdy gniewnej lewicy" - mówił prezydent.
George Bush pochwalił McCaina za to, że sprzeciwił się tym, którzy nawoływali do pospiesznego wycofania wojsk z Iraku co mogło zagrozić jego w łasnej karierze politycznej. "Stwierdził, że woli przegrać wybory niż przegrać wojnę w Iraku. Takiego męstwa i takiej wizji potrzebujemy od następnego głównodowodzącego naszymi siłami zbrojnymi" - podkreslił Bush.

W swojej kampanii Barack Obama stara się przekonać Amerykanów, że wybór Johna McCaina będzie oznaczał kontynuacje polityki George'a Busha. Dlatego właśnie McCain stara się dystansować od obecnego prezydenta. George Bush wciąż jest jednak popularny wśród twardego elektoratu Partii Republikańskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się