Menu Region

Baranowski i Rutkiewicz

Baranowski i Rutkiewicz liderami polskiej kadry

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Znamy już szeroki skład reprezentacji Polski na 65. Tour de Pologne. Według niektórych jest on dosyć kontrowersyjny. Przez ostatnie trzy lata liczba naszych rodaków w Wyścigu dookoła Polski była bardzo skromna. Wszystko dlatego, że nie było ich w składach najlepszych ekip, które startują w Pro Tour. W tym roku Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zmieniła przepisy, przyznając organizatorom prawo wystawienia reprezentacji narodowej.
- Od dawna czyniliśmy starania, by udział polskich zawodników w Tour de Pologne był bardziej znaczący i wreszcie osiągnęliśmy cel. Dzięki decyzji UCI nasi najlepsi kolarze będą mieli możliwość zaprezentowania się w kolarskiej lidze mistrzów, w dodatku startując w biało-czerwonych barwach - mówił zadowolony Lang po ogłoszeniu decyzji UCI.

Dziś nie kryje, że odczuwa pewien niedosyt. Wszystko dlatego, że w składzie kadry na Tour de Pologne nie znalazło się trzech naszych olimpijczyków, z szesnastym w Pekinie Przemysławem Niemcem na czele.


- W Tour de Pologne powinni startować najlepsi polscy kolarze, nawet jeżeli są akurat w słabszej formie. Jest to dla nich najlepsza okazja, by się pokazać menedżerom ekip Pro Tour, a także kibicom - mówi Lang.

- Zarówno Przemek, jak i pozostali olimpijczycy, czyli Tomasz Marczyński i Jacek Morajko, chcą jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata [23-28.9 we włoskim Varese - red.]. Stąd nasza wspólna decyzja o odpuszczeniu Tour de Pologne i skupieniu się na treningach w Italii - mówi opiekun kadry narodowej Piotr Wadecki.

- Wyścig w Polsce nie jest dla mnie, za dużo tam płaskich etapów. Po konsultacji z menedżerem mojej włoskiej grupy Miche stwierdziłem, że najlepiej do szosowych mistrzostw świata przygotuję się w Italii - mówi Przemysław Niemiec.

- Oczywiście, chciałbym pokazać się polskiej publiczności, lecz impreza w Varese jest priorytetowa - tłumaczy nasz kolarz. Na kogo więc najbardziej będziemy liczyć w tegorocznym Tour de Pologne?

- Jest dwóch zawodników, którzy powalczą o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej - mówi Wadecki. - Pierwszy to Marek Rutkiewicz z grupy Action Uniqa, a drugi Dariusz Baranowski z DHL Author. Uważam, że Darek ma szansę zająć miejsce nawet w czołowej trójce. Tour de Pologne to dla niego najważniejsza impreza w obecnym sezonie, do której specjalnie się przygotowuje. Na sprinterskich etapach najbardziej liczę na Krzysztofa Jeżowskiego z CCC Polsat - kończy Wadecki.

Z grupy jedenastu zawodników trener Piotr Wadecki wybierze ósemkę naszych kolarzy

1. Dariusz Baranowski (DHL-Author)
2. Łukasz Bodnar (DHL-Author)
3. Bartosz Huzarski (Mróz Action Uniqa)
4. Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa)
5. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice)
6. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
7. Bartłomiej Matysiak (Legia Warszawa)
8. Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqa)
9. Marcin Sapa (DHL-Author)
10. Adam Wadecki (Kalev Sport)
11. Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa)

Maciej Stolarczyk

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się