Menu Region

Minister sprawiedliwości spotkał się z szefem IPN

Minister sprawiedliwości spotkał się z szefem IPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski spotkał się z szefem Instytutu Pamięci Narodowej Januszem Kurtyką. Dzieje się to po tym, jak nie umieszczono Lecha Wałęsy na liście pokrzywdzonych przez SB.
Rzecznik ministerstwa Grzegorz Żurawski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obaj urzędnicy rozmawiali o sprawach bieżących, związanych ze wspólnym nadzorem nad Biurem Lustracyjnym i Główną Komisją Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Żurawski dodał, że szef resortu sprawiedliwości pytał też o sprawę nieumieszczenia nazwiska Lecha Wałęsy w katalogu osób represjonowanych, opracowanym przez IPN. Zbigniew Ćwiąkalski został poinformowany o kryteriach, jakimi kierują się urzędnicy Instytutu przy kompletowaniu katalogów. Według rzecznika prezes Janusz Kurtyka wymienił tu ustawę o IPN i wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

Grzegorz Żurawski przypomniał, że resort sprawiedliwości nie ma żadnego wpływu na działalność IPN w zakresie kompletowania katalogów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Min. sprwiedliwości spotkał się zIPN

+13 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bliźniak (gość)  •

W trybie nakazowym Wałęsa znajdzie się na swoim miejscu.

odpowiedzi (0)

skomentuj