Menu Region

Izrealski rząd zapobiegł kilkunastu porwaniom Żydów na...

Izrealski rząd zapobiegł kilkunastu porwaniom Żydów na świecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister obrony Izraela Ehud Barak potwierdził dziś, że siły bezpieczeństwa tego kraju udaremniły ostatnio kilkakrokrotnie próby porwania Izraelczyków przebywających za granicą.
Uprowadzenia miały być dokonane na zlecenie libańskiego Hezbollahu, który chce pomścić śmierć swojego dowódcy Imada Murnije - zabitego w lutym w centrum Damaszku.

Ehud Barak nie podał szczegółów na temat okoliczności udaremnionych zamachów. Nie dalej jak 20 sierpnia Izraelczycy ostrzeżeni zostali jednak przez specjalny sztab antyterrorystyczny, że zagrożenie porwaniami istnieje głównie w zachodniej Afryce i w Południowej Ameryce. W tym ostatnim wypadku chodzi głównie o trójkąt graniczny między Wenezuelą, Paragwajem i Brazylią, gdzie znajduje się duże skupisko wyznawców islamu.

Źródła wywiadowcze twierdzą, że zagrożeni sa nie tylko biznesmeni i pracownicy placówek dyplomatycznych, lecz także zwykli turyści, wyjeżdżający na zagraniczne wycieczki. Izraelski portal "Debka" napisał dzis, że w walkę z terrorystami Hezbollahu w różnych miejscach świata prowadzą wyspecjalizowane oddziały operacyjne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się