Menu Region

Szwedzcy naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za samotność

Szwedzcy naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za samotność

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szwedzcy i amerykańscy naukowcy uważają, że pewna kombinacja genów może być odpowiedzialna za niemożnośc stworzenia związku. Podkreślają, że przypadek ten dotyczy jedynie mężczyzn.
Doświadczenia przeprowadzili badacze z prestiżowego szwedzkiego instytutu Karolinska, z pomocą amerykańskich kolegów. Udowadniają w nich, że za niepowodzenie w związkach odpowiedzialna jest specyficzna wariacja genów u niektórych mężczyzn, utrudniająca im życie z kobietą. Powoduje to problemy z dostosowaniem swoich uczuć do norm społecznych.

Wnioski oparto na badaniach ponad pół tysiąca szwedzkich par. Skupiono się na jednej kombinacji genów, zwanej allele 334 i na receptorach vasopresyny, czyli hormonu, który ma wpływ na zachowanie w związkach.

Nauowcy odkryli że mężczyźni, którzy mają w sobie tę niefortunną kombinację genów, są dwa razy bardziej narażeni na stworzenie nieudanego związku.

Szwedzcy badacze o swoim odkryciu mówią bardzo ostrożnie z obawy, że kobiety będą teraz częściej słyszeć "Wiem, że jestem okropny, ale nic na to nie poradzę, bo to wina moich genów".
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się