Menu Region

Szkoła bez mundurków, na galowo

Szkoła bez mundurków, na galowo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Joanna Ćwiek

Prześlij Drukuj
Wczoraj tysiące ubranych na biało-granatowo uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. 1 września to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy wszystkie dzieci wyglądają podobnie.
Bo chociaż minister edukacji Katarzyna Hall zniosła obowiązkowe mundurki, tego dnia większość uczniów tradycyjne ubiera się na galowo.

Co czeka ich w tym roku? Być może ciekawsze lekcje, bo resort oświaty zdecydował się dać szkołom sporą dowolność. Większość książek w kanonie lektur to lektury uzupełniające. Nauczyciel będzie sam je dobierał, uwzględniając zainteresowania i poziom wiedzy uczniów oraz historię regionu, w którym mieszkają.

Trzeba jednak pamiętać, że ciekawa lekcja to zasługa nie programu nauczania, ale nauczyciela. Kłopot w tym, że pensja nauczyciela to dużo poniżej średniej krajowej, dlatego najbardziej kreatywni ludzie, którzy rzeczywiście chcą się realizować, szybciej wybierają pracę w prywatnej firmie niż w szkole.

***

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ naszych fotoreporterów

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się