Menu Region

Dziś rozpocznie się proces Oleksy kontra Wprost

Dziś rozpocznie się proces Oleksy kontra Wprost

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpocznie się dziś proces Oleksy - Wprost. Były premier pozwał tygodnik Wprost za opublikowanie jego prywatnej rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Pozew trafił do sądu 3 stycznia.
Nagrania rozmów Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym z września 2006 roku, w których były premier niepochlebnie wyrażał się o politykach lewicy, zostały ujawnione 21 marca ubiegłego roku przez tygodnik Wprost.

W rozmowach Oleksy zakwestionował między innymi, legalność majątku Aleksandra Kwaśniewskiego oraz kompetencje Wojciecha Olejniczaka, jako przywódcy SLD. Rozmowę zarejestrowano bez wiedzy byłego premiera, podczas jego prywatnej wizyty u Gudzowatego. Nie wiadomo, jakim sposobem trafiły do dziennikarzy.

Oleksy domaga się wycofania nagrania ze stron internetowych gazety, przeprosin i zadośćuczynienia za poniesione szkody. Ponadto chce 100 tysięcy złotych na rzecz dzieci ociemniałych z ośrodka w Laskach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się