Menu Region

Nowy Orlean po huraganie Gustaw

Nowy Orlean po huraganie Gustaw

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Nowy Orlean nie ucierpiał w wyniku huraganu Gustaw, który przeszedł wczoraj nad południowym wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie władze nie oceniły jeszcze start, jakie żywioł spowodował w zachodniej części Luizjany.
Gustaw uderzył w amerykańskie wybrzeże ponad 100 kilometrów na zachód od Nowego Orleanu. Znajdują się tam głównie niewielkie osady rybackie oraz miasteczka obsługujące platformy wiertnicze ropy naftowej. Ocena zniszczeń, jakie Gustaw spowodował w tych miejscowościach, może zabrać kilka dni. Na razie władze Luizjany poinformowały o 7 ofiarach śmiertelnych huraganu. Wszystkie te osoby zginęły w wypadkach samochodowych. Około miliona domów pozbawionych jest prądu.

Minionej nocy Nowy Orlean nadal był zamkniętym miastem - obowiązywała tam godzina policyjna. Najprawdopodobniej już dziś mieszkańcy Nowego Orleanu będą mogli wrócić do domów.
Przed uderzeniem Gustawa wybrzeże Luizjany opuściło 2 miliony osób. Trafiły do moteli i schronisk w okolicznych stanach.

Obecnie Gustaw nie jest już huraganem, ale tropikalnym sztormem. Dziś opuści Luizjanę i przesunie się nad Teksas. Będą mu jednak wciąż towarzyszyły intensywne opady deszczu. Amerykańscy meteorolodzy kierują teraz swoją uwagę na huragan Hanna, który w przyszłym tygodniu dotrze do Georgii i Południowej Karoliny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się