Menu Region

Telewizyjny show wyłoni politycznych liderów

Telewizyjny show wyłoni politycznych liderów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Jak dowiedziała się "Polska", TVP planuje pokazać polską wersję kanadyjskiego programu "The Next Great Prime Minister" ("Następny Wielki Premier"), który w telewizji CBC pojawił się dwa lata temu.
W programie bierze udział pięciu uczestników. Przyszli liderzy muszą być młodzi - dlatego są wybierani spośród kandydatów w wieku 18-25 lat.

Uczestnicy programu przedstawiają pomysły m.in. na rozwój kraju w trakcie debat przypominających zmagania polityków. Biorą udział w wyborach, w których rolę głosujących pełni publiczność. W Kanadzie zwycięzca otrzymuje 45 tys. dol. Jurorami są czterej byli premierzy tego kraju.

TVP rozważała, czy polskiej wersji programu nie umieścić na antenie już tej jesieni. Prace były już tak zaawansowane, że udział w jury zaproponowano kilku polskim politykom. Według ustaleń "Polski" jedną z osób, które otrzymały zaproszenie do programu, jest były premier Kazimierz Marcinkiewicz. On sam nie chce jednak komentować tych informacji.

Inne nasze źródła podają, że podobną ofertę złożono Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Jednak TVP tego nie potwierdza. "Pan Prezydent nie słyszał o poniższym programie" - informuje z kolei "Polskę" Justyna Bielak, asystentka byłego prezydenta. Ostatecznie nie zdecydowano się na produkcję programu w tym sezonie. Kolejnym możliwym terminem jest przyszły rok.

Kanadyjski program na zagranicznych targach telewizyjnych wypatrzył Jarosław Burdek, wicedyrektor TVP 2 ds. audycji rozrywkowych. - To program wpisujący się w modę na "talent show" i może wykreować liderów - zapewnia Burdek. - Zwycięzca wybrany głosami widzów ma szansę na prawdziwą karierę polityczną.

Adam Łaszyn, ekspert od wizerunku politycznego i były doradca premiera Donalda Tuska, studzi zapał dyrektora z telewizyjnej Dwójki. Jego zdaniem kariera polityczna osób wyłonionych tego typu medialnym show nie jest wcale taka pewna.

- Wykreowanie się w telewizyjnym programie stygmatyzuje takie osoby - mówi Adam Łaszyn. - Poza tym takie show może stworzyć najwyżej politycznego idola, ale nie przywódcę - zauważa ekspert.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się