Menu Region

Ubezpieczenie auta na kilka lat jest tańsze

Ubezpieczenie auta na kilka lat jest tańsze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dąbrowski

Prześlij Drukuj
Kupujesz samochód na kredyt lub w leasingu? Nie musisz już przejmować się, że za rok twój ubezpieczyciel zmieni reguły gry lub drobna stłuczka pozbawi cię zniżek na ubezpieczenie auto-casco. Święty spokój zagwarantuje polisa długoterminowa.
Firmy ubezpieczeniowe często zmieniają warunki ochrony autocasco. Np. PZU zmodyfikował taryfy w bieżącym roku już dwukrotnie - w kwietniu i czerwcu. Tymczasem kupując auto na kredyt lub biorąc je w leasing, można w salonach samochodowych czy komisach zawrzeć umowę AC od razu na kilka lat. Klient ma wtedy pewność, że za każdy rok ubezpieczyciel naliczy składkę w tej samej wysokości.

- Właściciel auta, który wybrał pakiet kilkuletniego ubezpieczenia, nie musi martwić się ani stłuczkami, ani zmianami stawek. Nie obejmą go żadne podwyżki - wyjaśnia Monika Rączka z serwisu ubezpieczeniowego Volkswagena.

Ponadto koszty takiej polisy mogą być wliczane w kredyt czy w leasing. Dla wielu klientów duże znaczenie ma także to, że nie muszą jednorazowo wykładać znacznej kwoty.

Do niedawna umowy tego typu były dostępne tylko w salonach i komisach samochodowych. Klient dostawał ofertę, gdy kupował auto. Teraz popyt wymusił podaż. Do Polski trafia coraz więcej młodszych pojazdów z zagranicy.

Ich właściciele są bardziej skłonni wykupić polisę AC, a nie tylko obowiązkowe OC. Długoterminowe ubezpieczenia zaczęły oferować nawet banki, które finansują zakupy aut.

- Możemy ubezpieczać samochody od pierwszego do siódmego roku eksploatacji. Oferujemy pakiety od dwuletnich do pięcioletnich - mówi Marzena Farion-Rzeźniczak, kierownik Zespołu Produktów Ubezpieczeniowych Dominet Banku.

Takie polisy stanowią tam na razie zaledwie ok. 2 proc. ogółu zawieranych umów komunikacyjnych. Na polskim rynku długoterminowe ubezpieczenia oferują także m.in. GE Money Bank i GMAC Bank. W tym ostatnim już co dziesiąta polisa jest kilkuletnia.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się