Menu Region

Chrześcijanie proszą prezydent Indii o obronę przed...

Chrześcijanie proszą prezydent Indii o obronę przed pogromami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W New Delhi przedstawiciele indyjskich ruchów obywatelskich oraz chrześcijańskich spotkali się z prezydent kraju panią Prathibą Patil. Delegacja wręczyła jej memorandum. Wzywa w nim do podjęcia kroków prawnych wobec hinduistycznych organizacji polityczno-społecznych, które - zdaniem chrześcijan - wspierają pogromy.
W indyjskim stanie Orisa nie ustają pogromy chrześcijan organizowane przez ekstremistów hinduskich. W ciągu ostatniej doby spalono cztery kościoły oraz dziesiątki domów należących do chrześcijan. Do ataków doszło także w stanie Madhja Pradeś oraz Karnataka.

Wśród organizacji wspierających pogromy wymienia się Światową Radę Hindusów, jedną z najpotężniejszych organizacji skupiających fundamentalistów hinduskich. Z potrzebą reakcji rzadu zgadza się ksiądz Bapu Joseph, rzecznik Konferencji Katolickich Biskupów Indii.

Istniejące w Indiach regulacje prawne pozwalają na pociągnięcie do odpowiedzialności ludzi, którzy podżegają do zamieszek na tle religijnym. Zdaniem chrześcijan, nie są one w obecnej sytuacji wystarczające.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się