Menu Region

Rosja zaostrza politykę importową wobec wspierających Gruzję

Rosja zaostrza politykę importową wobec wspierających Gruzję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjskie władze nie chcą, by Unia Europejska nakładała sankcje na Rosję za interwencję w Gruzji. Jednocześnie Moskwa usztywnia swoją politykę importową wobec państw wspierających Tbilisi, zapewniając za każdym razem, że nie jest to związane z sytuacją na Kaukazie.
Rosja, motywując to względami sanitarnymi, wprowadza zakaz wwozu drobiu dla 19 amerykańskich przedsiębiorstw, a kolejnych 29 firm ma dostać ostrzeżenia. Ze Stanów Zjednoczonych pochodziło dotychczas niemal 75 procent drobiu importowanego do Rosji.

Ponadto, rosyjscy celnicy, tłumacząc się nowymi zasadami odpraw, spowolnili obsługę tureckich ciężarówek. Turcja szacuje, że może przez to stracić 3 miliardy dolarów.

Z kolei, kierując się zasadą ochrony swojego rynku, Rosja może usztywnić politykę wobec towarów importowanych z Ukrainy. Jako powód podaje się fakt, że Ukraina wstąpiła na bardziej ulgowych zasadach do Światowej Organizacji Handlu niż udaje się to Rosji wynegocjować u swoich partnerów handlowych. Ukraina zasadniczą część swojej produkcji dostarcza właśnie na rynek rosyjski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się