Menu Region

Piękny widok z biurka

Piękny widok z biurka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Ryszard Klimko

Prześlij Drukuj
Kuszący świetnymi parametrami Samsung czy biurowy BenQ? Wśród testowanych przez nas modeli komputerowych monitorów najpopularniejszych producentów można znaleźć wszystko - także... prezent dla córki.
Jeszcze kilka lat temu każdy, kupując monitor, stawał przed dylematem, co wybrać: CRT czy LCD?

Ten, kogo akurat spotkał nagły przypływ gotówki, inwestował w szpanersko wyglądający panel ciekłokrystaliczny. Gdy zaś decydującą rolę odgrywał nie design, ale cena, na stoliku pęczniał stary, poczciwy monitor kineskopowy.

A.D. 2008 wszystko jest prostsze. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest bowiem zakup LCD. Nie tylko dlatego, że to świetne sprzęty. Również dlatego, że znalezienie dobrego nowego modelu CRT graniczy z cudem. Łatwo też zaobserwować kolejny trend na rynku płaskich ekranów.

Wydaje się, że jeszcze kilka mięsięcy i zakup monitora 17-calowego może stanowić nie lada wyzwanie.
Obserwując nowości, łatwo dojść do wniosku, że łatwiej znaleźć coś większego. Eksperci DisplaySearch, światowego lidera badań rynkowych technologii wizyjnych, twierdzą, że 27 proc. całej światowej sprzedaży w pierwszym kwartale 2008 r. stanowiły modele panoramiczne o przekątnej 19 cali.

Na podium znalazły się również tradycyjne monitory o przekątnych 17 i 19 cali. Co dziesiątym monitorem kupionym w tym czasie był zaś panoramiczny ekran o przekątnej 22 cali. Trudno się temu dziwić, bo trudno sobie wyobrazić lepszy monitor do oglądania filmu i edycji tekstu. Ceny spadają na łeb na szyję, więc to najlepsza okazja, by wreszcie uwierzyć liczbom i pozbyć się kineskopowych sprzętów!

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.