Menu Region

Banki dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Banki dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dominiak

Prześlij Drukuj
Lokaty, fundusze i większa sieć oddziałów w Wielkiej Brytanii. To plany polskich banków obecnych na Wyspach.
PKO BP i mBank twierdzą zgodnie, że zamierzają rozbudować sieci placówek w Wielkiej Brytanii. Ale na razie nie precyzują ich liczby. - Potencjał rynku nadal zachęca do rozbudowy sieci dystrybucji w Wielkiej Brytanii, np. o Manchester czy Edynburg - mówi Anna Polańska, dyrektor zarządzający Centrum Bankowości Zagranicznej PKO BP.

W przyszłości placówki banku mają zostać przekształcone w oddziały z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie można wpłacić i wypłacić pieniądze, a nawet dostać kartę kredytową umożliwiającą płatność w dwóch walutach - złotych i funtach. PKO BP czeka obecnie na zatwierdzenie pełnej oferty ze strony brytyjskiego nadzoru finansowego.

Ale już teraz bank, który do tej pory udzielał tylko kredytów hipotecznych, rozszerza pakiet produktów. Polakom pracującym w Londynie zaczyna oferować zwykły rachunek ROR w złotych lub rachunek oszczędnościowy w funtach. A na tym nie koniec. W banku trwają prace nad ofertą inwestycyjną skierowaną do emigrantów. Niewykluczone, że jeszcze na jesieni PKO BP zaproponuje im jednostki funduszy inwestycyjnych.

Nad rozszerzeniem oferty dla pracujących w Anglii zastanawia się też mBank, detaliczne ramię BRE. Ostateczną decyzję podejmie w październiku. Bank podobnie jak PKO BP jesienią ubiegłego roku otworzył placówkę w Londynie udzielającą kredytów hipotecznych.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się