Menu Region

Naukowcy odkryli nową metodę walki z rakiem

Naukowcy odkryli nową metodę walki z rakiem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Amerykańscy naukowcy poinformowali o nowej metodzie walki z rakiem. Przełom dotyczy blokowania substancji chemicznej, niezbędnej do rozwoju nowotworów.
Chodzi o tak zwaną telomerazę - enzym, dzięki któremu komórki dzielą się w nieskończoność i nigdy się nie starzeją. To właśnie ten proces odpowiada za niekontrolowany rozwój nowotworów.

Eksperci z instytutu Wistar w Filadelfii piszą w tygodniku "Nature", że odkryli szczegółową strukturę telomerazy. Teraz chcą się skupić na jej najbardziej aktywnym fragmencie. Niezależni naukowcy potwierdzają, że jeśli uda się zablokować działanie tego enzymu, to może to znacznie ułatwić stworzenie nowych, skutecznych leków. Działałby one na prawie wszystkie rodzaje nowotworów występujących u człowieka.

Tymczasem eksperci, zgromadzeni w Genewie na spotkaniu Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem, przedstawili plan zmniejszenia zachorowań i śmiertelności na tę chorobę do roku 2020. Plan zakłada walkę z otyłością,
paleniem i nadużywaniem alkoholu. Według szacunków, na świecie choruje na raka około 25 milionów ludzi. W zeszłym roku zmarło na tę chorobę prawie 8 milionów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się