Widzew się rozpędził, Podbeskidzie wciąż liderem

Maciej Stolarczyk

Największą niespodzianką 7. kolejki I ligi było wyjazdowe zwycięstwo 2:1 piłkarzy Dolcanu Ząbki nad Stalą Stalowa Wola.
Goście przed tym meczem mieli na koncie zaledwie 2 punkty, Stal - aż 12.

- Zanim wyszliśmy na boisko, wszyscy dopisywali nam trzy oczka. Jak to w takich sytuacjach bywa, przeliczyli się - powiedział trener Stali Władysław Lach.

Bohaterem beniaminka z Ząbek został Maciej Tataj. Były król strzelców dawnych III i IV ligi już po niecałym kwadransie gry strzelił dwie bramki. Gospodarze odpowiedzieli tylko w 72. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Jaromir Wieprzęć.

Jak na razie bardzo dobrze na zapleczu ekstraklasy poczyna sobie Widzew Łódź. Podopieczni Waldemara Fornalika pewnie wygrali swój trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonali 3:0 GKP Gorzów Wielkopolski. Dwie bramki zdobył Marcin Robak, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Po tej porażce GKP wylądował na ostatnim miejscu w tabeli. Niewesoła sytuacja sprawiła, że prezes klubu Sylwester Komisarek zwolnił trenera Grzegorza Kowalskiego. Zastąpił go Czesław Jakołcewicz, chociaż dzień wcześniej Komisarek podał, że nowym szkoleniowcem będzie Dariusz Kubicki.

Pozycję lidera I ligi utrzymał zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Niewiele brakowało jednak, aby w spotkaniu na własnym boisku z Flotą Świnoujście podopieczni Marcina Brosza nie zdobyli nawet punktu. Do przerwy, po samobójczym trafieniu Sławomira Cienciały, goście prowadzili 1:0. Lider gole zaczął strzelać dopiero w końcówce. Tego na wagę trzech punktów w 87. minucie zdobył Słowak Martin Matúš.

Dobrze poszło też Zniczowi. Pruszkowianie na nowej murawie bez większych kłopotów pokonali Wartę Poznań 2:1. W klubie czekają jeszcze na uprawomocnienie decyzji PZPN o przyznaniu im walkowera za mecz z Wisłą Płock (na boisku 2:1 dla Wisły). Przypomnijmy, że w zespole nafciarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik.