Menu Region

Donald Tusk o Radzie Europejskiej i gazie

Donald Tusk o Radzie Europejskiej i gazie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk zadeklarował, że wspólnie z prezydentem na dzisiejszej Radzie Europejskiej będzie chciał podkreślić wagę "solidarności energetycznej". Tusk uważa, że szczególnie w kwestii gazowej Unia Europejska powinna mieć wspólne stanowisko, by wszystkim członkom zapewnić bezpieczeństwo energetyczne.
Podczas obchodów 69. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku, premier powiedział, że ważne jest pokazanie w Unii Europejskiej jednolitego polskiego stanowiska w najistotniejszych sprawach. Donald Tusk uznał, że media na siłę kreują różnice między Pałacem Prezydenckim a Kancelarią Premiera. Dodał, że ostateczne ustalenia co do strategii polskiej delegacji na szczycie, zapadną na pokładzie samolotu, którym wraz z prezydentem udaje się do Brukseli.


Tusk dodał, że systematycznie rozmawiał z unijnymi liderami o sytuacji na Kaukazie. Wczoraj sprawę - podobnie jak prezydent- omawiał jeszcze z Nicholasem Sarkozym i Angelą Merkel. Premier powiedział, że prezydent Francji ma już gotowe stanowisko, ale właściwym miejscem, żeby je przedstawić jest szczyt przywódców Wspólnoty.

Po południu rozpocznie się w Brukseli nadzwyczajny szczyt przywódców państw Unii Europejskiej. Spotkanie zostało zwołane przez francuskiego prezydenta w reakcji na wydarzenia na Kaukazie. Wcześniej z inicjatywą takiego spotkania wystąpił polski rząd. Unijni przywódcy mają dzisiaj zastanowić się, jakie podjąć kroki, by załagodzić kaukaski konflikt. Ich obrady będą uważnie śledzone zarówno w Moskwie, jak i w Tbilisi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się