Menu Region

Brak Wałęsy na rocznicy Porozumień Sierpniowych dzieli...

Brak Wałęsy na rocznicy Porozumień Sierpniowych dzieli polityków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W ocenie Zbigniewa Chlebowskiego z Platformy Obywatelskiej obchody bez przywódcy "Solidarności" nie są pełnowartościowe i obniżają rangę uroczystości. Paweł Kowal z Prawa i Sprawiedliwości zwraca jednak uwagę, że Lech Wałęsa sam podjął decyzję o nieuczestniczeniu w obchodach. Podkreśla, że był on przywódcą strajku i "Solidarności", ale nie można przez to obniżać zasług innych osób.
Chlebowski dodał, że wiele osób na znak solidarności z Lechem Wałęsą nie będzie brało w nich udziału.

Posłanka PiS, była szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak mówi krótko, że Wałęsa powinien świętować ze wszystkimi niezależnie od tego, jak ostra debata toczy się na temat przeszłości byłego prezydenta.
Szef Klubu Lewicy Wojciech Olejniczak obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych bez Lecha Wałęsy nazywa porażką organizatorów uroczystości. Zaznacza, że bez niego nie byłoby "Solidarności".

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwraca uwagę, że nieobecność byłego przywódcy "Solidarności" może zostać źle odebrana na arenie międzynarodowej. Podkreśla, że nie dziwi się decyzji Wałęsy, gdyż ciągle jest atakowany, natomiast do tej pory nie udowodniono mu żadnej winy.

Lech Wałęsa tłumacząc swoją nieobecność podczas obchodów mówi, że nie chce być na oficjalnych uroczystościach z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz innych osób, które - jak to ujął - zawłaszczyły sobie solidarnościowe zwycięstwo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się