Menu Region

Papież poruszył problem nielegalnej imigracji do UE

Papież poruszył problem nielegalnej imigracji do UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Papież Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie wzrostem emigracji z Afryki do Europy. Po modlitwie na Anioł Pański zwrócił uwagę, że próby ucieczki z krajów afrykańskich często kończą się śmiercią emigrantów, gdy starają przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy.
Papież podkreślił, że emigracja w naszych czasach jest spowodowana poczuciem utraty nadziei na lepsze życie. Wezwał zatem instytucje międzynarodowe, by zajęły się tym problemem. - Ten wyraz odpowiedzialności powinien towarzyszyć także krajom, z których pochodzą emigranci, aby postarać się wyeliminować jej przyczyny - dodał Benedykt XVI.

Papież wezwał też narody europejskie, które przyjmują emigrantów, by podjęły wspólne inicjatywy, aby wyjść naprzeciw potrzebom emigrantów. Dodał, że należy przy tym pamiętać, że jedyną niepodważalną wartością jest życie człowieka i trzeba je bronić.

Benedykt XVI zwrócił się także do Polaków. Nawiązał do dzisiejszej ewangelii i wezwał do naśladowania Chrystusa. Papież zaznaczył, że na tej drodze może nas czekać cierpienie. Dodał, że pokonując je i podążając za Chrystusem czeka nas zbawienie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się