Menu Region

Huragan Gustaw zmierza w stronę Nowego Orleanu

Huragan Gustaw zmierza w stronę Nowego Orleanu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Potężny huragan Gustaw zmierza w kierunku wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuacje miasta. Do hoteli i schronisk udało się już kilkaset tysięcy osób.
Gustaw bardzo szybko przybiera na sile. Z tropikalnego sztormu w ciągu 24 godzin zmienił się w huragan 4 kategorii. Prędkość towarzyszącego mu wiatru przekracza 230 kilometrów na godzinę. Huragan spowodował już śmierć 80 osób na Karaibach, jego skutki odczuwają obecnie mieszkańcy Kuby.

Po przejściu nad Zatoką Meksykańską Gustaw uderzy w amerykańskie wybrzeże. Na jego trasie może znaleźć się Nowy Orlean, który 3 lata temu poważnie ucierpiał w wyniku huraganu Katrina.
Jeszcze zanim burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuację, miasto opuściła połowa jego mieszkańców. Przez całą sobotę autostradą prowadzącą na północ ciągnął sznur samochodów. Ci, którzy nie posiadają własnych aut byli wywożeni autobusami.

W ewakuacji pomagają tysiące żołnierzy Gwardii Narodowej. Do Nowego Orleanu i innych rejonów zatoki meksykańskiej ma zostać skierowane wojsko. Uderzenie huraganu Gustaw w amerykańskie wybrzeże nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek wieczorem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się