Menu Region

Produkcja najtańszego samochodu świata wstrzymana

Produkcja najtańszego samochodu świata wstrzymana

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Maleją szanse, by najtańszy samochód świata, którego produkcja miała się rozpocząć w Indiach w październiku pojawił się na rynku w terminie.
Producent samochodu - koncern Tata wstrzymał prace budowlane na terenie fabryki, którą wznoszono w celu rozpoczęcia montażu pojazdu na terenie stanu Bengal Zachodni.

Powodem wstrzymania prac są trwające od kilku tygodni protesty miejscowych rolników, który twierdzą, że nie otrzymali pieniędzy za ziemię oddaną pod budowę fabryki. Od kilku dni prowadzą oni blokadę terenu budowy.

Koncern Tata, który chce rozpocząć produkcję najtańszego samochodu świata - Tata Nano - już wcześniej zapowiedział, że wycofa się z inwestycji w Bengalu, o ile protesty nie ustaną. Wczoraj, w związku z agresywnymi wystąpieniami protestujących wobec specjalistów z Japonii i Korei, koncern wycofał z terenu budowy wszystkich swoich pracowników.

Przedstawiciel Taty poinformował, że ostateczne decyzje w sprawie inwestycji w Bengalu zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Na wieść o kłopotach koncernu w Bengalu trzy inne stany indyjskie zaproponowały przeniesienie inwestycji na ich terytorium. Komentatorzy ekonomiczni zauważają, że w Indiach problem pozyskiwania ziemi rolniczej pod inwestycje przemysłowe stanowi poważny problem i może opóźniać budowy nowych fabryk oraz zniechęcać inwestorów.

Z kolei inwestorzy omijają ziemie nierolnicze oraz nieużytki, ze względu na brak infrastruktury. Najtańszy samochód świata ma kosztować dwa i pół tysiąca dolarów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się