Menu Region

Pogoda przeszkodziła skoczkom

Pogoda przeszkodziła skoczkom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dariusz Grzyb, Zakopane

Prześlij Drukuj
Zaledwie 11 zawodników zdołało wczoraj oddać skoki w pierwszej serii konkursowej zakopiańskich zawodów w ramach Letniej Grand Prix.
Po Słoweńcu Luce Lebanie nastąpiła półgodzinna przerwa spowodowana silnymi opadami deszczu i wiatrem. O godzinie 21.30 postanowiono anulować wyniki, a dzisiaj przeprowadzić dwa konkursy - pierwszy o godzinie 15.30, drugi o 20.20.

Do momentu przerwania zawodów prowadził Austriak Wolfgang Loitzl, który oddał skok na odległość 132,5 m.

Z piątki Polaków: Tomasz Pochwała, Rafał Śliż, Krzysztof Miętus, Wojciech Skupień i Piotr Żyła, najlepiej zaprezentował się Skupień, lądując na 118,5 m.
Zdaniem Czesława Fludera z komitetu organizacyjnego Letniej Grand Prix wczorajszy konkurs oglądało 5 tys. kibiców. To znacznie mniej, niż zakładano. Bilety z piątkowych zawodów będą honorowane też w sobotę.

Przed konkursem mieliśmy powody do radości. Aleksander Zniszczoł został nagrodzony za wygraną w gronie zawodników 12-14-letnich. Kibice zgromadzeni na Wielkiej Krokwi odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Łukasz Rutkowski, który w kwalifikacjach oddał skok na odległość 127, 5 m, co dało mu o pół metra lepszy wynik niż Adamowi Małyszowi, wczoraj zamiast spokojnie skupić się na zawodach, odwiedził kancelarię adwokacką w Zakopanem, załatwiając swoje osobiste sprawy. Jego brat Mateusz, były mistrz świata juniorów w skokach narciarskich, zapytany, czy będzie dopingował Łukasza, odpowiedział, że będzie go wspierał duchowo, bowiem pozostaje w domu, a Letnią Grand Prix obejrzy w TVP.

Jednak to nie Łukasz Rutkowski ani Rafał Śliż, a Adam Małysz był tym, na którego liczyliśmy najbardziej. Mistrz w kwalifikacjach skoczył 127 m, słabiej niż m.in. Norweg Björn Romören (127,5) czy główny kandydat do zwycięstwa Gregor Schlierenzauer (134 m).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się