Menu Region

Tusk: Polska nie może być neutralna i bezbronna

Tusk: Polska nie może być neutralna i bezbronna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk powiedział, że podpisując umowę o instalacji tarczy antyrakietowej, miał na uwadze bezpieczeństwo Polski. Podczas spotkania z mieszkańcami Słupska i Redzikowa szef rządu powiedział, że obecne zabezpieczenia Polski na wypadek konfliktu są - jak się wyraził - mizerne.
Szef rządu mówił, że chciał, aby gwarancje dla Polski były nie tylko na papierze. Wyjaśnił, że chciał doprowadzić do tego, by reakcja Stanów Zjednoczonych i NATO nastąpiła przed ewentualnym atakiem na Polskę, a nie po. - Nie jest nam potrzebna reakcja wtedy gdy będziemy martwi - mówił szef rządu.

Premier powiedział, że Polska nie może być neutralna i bezbronna. Nie wykluczył, że kilka miejsc w naszym kraju będzie na celowniku państw wrogich. Jednak - jak zaznaczył - nie będzie drugiego miejsca chronionego w takim stopniu jak Redzikowo. Jak podkreślił, wstąpienie do NATO też zwiększyło zagrożenie dla Polski, a mimo tego było korzystne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się