Menu Region

Odroczono proces w sprawie Jakuba T.

Odroczono proces w sprawie Jakuba T.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Z powodu rozbieżności w dokumentacji poznański Sąd Okręgowy odroczył posiedzenie w sprawie dostosowania angielskiego wyroku dożywotniego więzienia dla Jakuba T. do polskich przepisów.
25-latek został skazany przez sąd w Exeter na dożywocie za gwałt. W lipcu Jakub T. został przekazany stronie polskiej. - Okazało się jednak, że sąd dysponuje dwoma rozbieżnymi dokumentami z sądu w Exeter - mówi rzecznik poznańskiego sądu Jarema Sawiński. - Z pierwszego dokumentu z lipca tego roku wynika, że Jakub T. został skazany na karę dożywotniego więzienia za dwa przestępstwa z możliwością opuszczenia więzienia najwcześniej po 9 latach. Z dokumentu, który w piątek doręczyła prokuratura z sądu w Exeter wynika, że został skazany na dwie kary dożywotniego pozbawienia wolności osobno za gwałt i za pobicie - dodał rzecznik.

- Sąd musi ustalić, czy to pierwsze pismo, które mówi o jednej karze dożywotniego pozbawienia wolności świadczy o tym, że sąd brytyjski wydał wyrok łączny tej informacji w tym piśmie brakuje. Dlatego strony wniosły o to, aby sąd wystąpił do sądu w Exeter z prośbą o wyjaśnienia - mówi rzecznik.

Dzisiejsze posiedzenie było niejawne. Po jego zakończeniu sąd ogłosił decyzję. Jakub T. był na sali. Przyszła także jego rodzina i przyjaciele.

Do Poznania przyjechali także brytyjscy funkcjonariusze. Według obrońców Tomczaka, ich obecność na posiedzeniu jest kontrowersyjna, ponieważ zwykle stróże porządku nie uczestniczą w postępowaniu po ogłoszeniu wyroku. Poznański sąd czeka na odpowiedź sądu w Exeter do 3 października.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Policja z Exeter

+5 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ornaczek (gość)  •

Od kiedy to policja (z Exeter) przyjeżdża na rozprawę. Oni już swoje zrobili - NIESTETY nie dobrze! Wskazali na niewinną osobę. A teraz po co jeszcze tu wracają ?

odpowiedzi (0)

skomentuj