Menu Region

Prezydent i premier wspólnie na szczyt Unii do Brukseli

Prezydent i premier wspólnie na szczyt Unii do Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

IAR, ab

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prezydent i premier ustalili wspólne stanowisko na poniedziałkowy szczyt Unii Europejskiej poświęcony Gruzji.
W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z premierem Donaldem Tuskiem. Spotkanie trwało półtorej godziny. Polskiej delegacji na poniedziałkowym szczycie Unii Europejskiej będzie przewodniczył prezydent Lech Kaczyński.

Premier Tusk wyjechał z Pałacu Prezydenckiego kilka minut przed godziną 11.00. Jego samochód nie zatrzymał się przy oczekujących na rezultaty spotkania dziennikarzach.


Rozmowy z pewnością nie były najłatwiejsze, ponieważ na unijny szczyt do Brukseli wybierają się obaj politycy, a każdy z nich ma inne zdanie na to, jak Unia powinna zareagować na rosyjską agresję w Gruzji. Prezydent uważa, że należy obłożyć Rosję sankcjami gospodarczymi. Rząd zaś twierdzi, że aż tak daleko nie należy się posuwać. Dla premiera najważniejsze jest, żeby w sprawie Rosji Unia mówiła jednym głosem.

W składzie delegacji oprócz prezydenta i premiera będzie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Delegacja ma polecieć do Brukseli jednym samolotem z Gdańska.

Takie informacje przekazał po spotkaniu prezydenta z premierem Piotr Kownacki z Kancelarii Prezydenta. Zapewnił, że polska delegacja będzie prezentowała spójne, zdecydowane stanowisko w sprawie kroków, które wobec Rosji powinna podjąć Unia Europejska.

Piotr Kownacki zaprzeczył jednak, by w polskim stanowisku znalazły się żądania sankcji wobec Rosji. Podkreślił, że polskiej delegacji zależy przede wzystkim, by Wspólnota mówiła jednym głosem, a za najważniejszy punkt unijnego stanowiska Polska uważa odrzucenie naruszania integralności terytorialnej Gruzji. Za takie naruszenie polska delegacja uważa uznanie przez Rosję niepodległości Abchazji i Gruzji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Co na to poseł Nowak?

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kaszebe (gość)  •

Tak na mój rozum to za porannego "Shreka" powinien przeprosić Prezydenta.Do publicznych wystąpień powinien sobie obrać inny wzorzec a nie Kamińskiego-"małą dziewczynkę".Nadgorliwość to zły doradca.

odpowiedzi (0)

skomentuj