Znudzona Radwańska awansowała do II rundy US Open

Hubert Zdankiewicz

Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy tenisowego turnieju US Open, pokonując 6:0, 7:6 (7-3) Kolumbijkę Marianę Duque Marino. Nie był to jednak najlepszy mecz w wykonaniu Polki. Na szczęście rywalka nie okazała się zbyt wymagająca.
Obserwując pierwszy, zakończony w 23 min set, można było zadać sobie pytanie, jakim cudem Duque Marino wyeliminowała w pierwszej rundzie Tajlandkę Tamarinę Tanasugarn (38. WTA). Kolumbijka sprawiała wrażenie, jakby była sparaliżowana faktem, że po drugiej stronie siatki stoi 11. tenisistka świata (sama jest 125.).

W tej sytuacji Radwańska nie musiała się wysilać, by zdobywać punkty. Gdy na początku drugiego seta wygrała osiem piłek z rzędu i było 2:0, wydawało się, że mecz nie potrwa długo. Wtedy nasza tenisistka przegrała gema przy swoim serwisie.

Chwilę później Duque Marino poprosiła o przerwę medyczną, a po jej zakończeniu... odrobiła straty i objęła prowadzenie 5:3. Nagle okazało się, że całkiem nieźle serwuje, potrafi mocno uderzyć z głębi kortu, a nawet zagrać skróta i loba.

Polka sprawiała za to wrażenie zdziwionej i coraz bardziej poirytowanej. Na szczęście pozbierała się w decydującej chwili.

- Wyglądała, jakby była znudzona albo zmęczona - podsumował mecz menedżer Radwańskiej Wiktor Archutowski.

Kolejną rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Dominika Cibulkova. 19-letnia Słowaczka jest 2o. w rankingu WTA, a jej największy sukces to tegoroczne finały turniejów w Amelia Island i Montrealu. Do niedawna znana też była jako narzeczona Francuza Gaela Mon- filsa (półfinalista Roland Garros).

Z Radwańską grała dotąd dwa razy i poniosła dwie porażki. Ich ostatnie spotkanie, w ćwierćfinale marcowego turnieju w Doha, było jednak bardzo zacięte (Polka wygrała 6:4, 6:7 (1-7), 6:4).
- Świetnie biega, jest bardzo waleczna. Agnieszka musi zagrać lepiej, bo w takiej formie jak dziś nie da rady jej pokonać - uważa Archutowski.

Po zakończeniu meczu z Kolumbijką Agnieszka zagrała w parze ze swoją siostrą Urszulą w I rundzie debla. Polki przegrały z Chinkami Zi Yan i Jie Zheng 6:3, 3:6, 2:6.

Do drugiej rundy debla awansowały z kolei Marta Domachowska i Dunka Caroline Wozniacki, które pokonały austriacko-niemiecką parę Sybille Bammer i Martina Muller 6:1, 6:4.