Menu Region

Tomaszewski: Nasi sportowcy byli zmęczeni

Tomaszewski: Nasi sportowcy byli zmęczeni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Rafał Romaniuk

Prześlij Drukuj
Z Bohdanem Tomaszewskim, legendą polskiego dziennikarstwa sportowego, rozmawia Rafał Romaniuk
Prezes PKOl Piotr Nurowski oświadczył, że start polskich sportowców w Pekinie był udany. Z kolei media nie pozostawiają na naszych zawodnikach suchej nitki. Jakie jest Pana zdanie?
Mimo że mam wiele doświadczeń olimpijskich, nie umiem na to pytanie prosto odpowiedzieć. I wcale nie chodzi o to, że jestem pośrodku. Jedni mówią: co to jest 20. miejsce, tylko dziesięć medali. Słaby start. Inni powiedzą: 20.
miejsce, nie jest źle, w innych dziedzinach życia byłoby to znakomite. Jeśli będę oceniał nasz start negatywnie, to zrobię krzywdę Tomaszowi Majewskiemu czy wioślarzom. Jednak nie wszyscy walczyli do upadłego.

Dlaczego polscy sportowcy są mistrzami czwartych, piątych miejsc?

Rozmawiałem niedawno z bardzo słynną polską zawodniczką, która świetnie czuje sport. Moja rozmówczyni odniosła wrażenie, że większość polskich zawodniczek i zawodników jest zmęczona sportem. Te wszystkie obozy, starty minima były zbyt wyczerpujące. Żeby zwyciężać, trzeba mieć świeżość, radość. Nie tylko cieszyć się i mówić: dobrze, że dojechałem do Pekinu. Na takich imprezach potrzebne są głębsza radość i skupienie.

Florecistki po nieudanym starcie wskazały na nieprawidłowości w funkcjonowaniu nie tylko szermierki, ale i całego sportu. Sylwia Gruchała stwierdziła, że polski sport jest chory...
Nieporozumienia na linii zawodniczki - trener - działacze były przykre. Gdy dochodzi do publicznych kontrowersji, musi to budzić niepokój. Tego kiedyś nie było. W takich sytuacjach zawsze jestem za zawodnikiem. Ale jest jeszcze ważniejsza zasada. Powiem bardzo naiwnie: szacunek dla starszych. Oczywiście starsi muszą na to zasłużyć, a niektórzy działacze swoim zachowaniem ten szacunek tracą. W dzisiejszym świecie, wśród młodzieży, to niemodne i śmieszne. I to odnosi się do florecistek.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się