Menu Region

Barrack Obama oficjalnym kandydatem Partii Demokratycznej

Barrack Obama oficjalnym kandydatem Partii Demokratycznej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Barack Obama oficjalnie odebrał nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. Później w porywającym przemówieniu wezwał swoich rodaków by zmienili Amerykę odrzucając politykę Partii Republikańskiej, którą reprezentuje John McCain.
Kilkuminutowymi owacjami 80 tysięcy osób powitało Baracka Obamę na stadionie futbolowym w Denver. "Z głęboką wdzięcznością i wielka pokorą, przyjmuję waszą nominację do prezydentury Stanów Zjednoczonych" - mówił kandydat demokratów.

W trwającym prawie godzinę przemówieniu Obama oskarżył administrację George'a Busha o nieodpowiedzialną politykę gospodarczą, która doprowadziła do tego, że ludziom żyje się coraz gorzej.
Postawił znak równości pomiędzy polityką George'a Busha i programem Johna McCaina. Przypomniał, że McCain zgadza się z Bushem w 90% spraw, proponuje kontynuację zwolnień podatkowych dla bogatych oraz dla korporacji i nie zgadza się na powszechne ubezpieczenia zdrowotne. "Nie sadzę, że Johna McCaina nie obchodzi dzieje się w życiu Amerykanów. Uważam, że po prostu go nie zna" - grzmiał kandydat demokratów.

Obama zwrócił uwagę, że republikanie są przywiązani do idei indywidualnej własności. "Czas by zostali właścicielami swojej porażki" - stwierdził.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się