Menu Region

Nauczyciele przyjęli propozycję rządu, ale protest się...

Nauczyciele przyjęli propozycję rządu, ale protest się odbędzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd proponuje nauczycielom podwyżki płac o 10 procent w 2009 i 2010 roku. Poinformował o tym sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Boni na konferencji prasowej po rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli, którzy wstępnie się zgodzili.
Boni powiedział, że nauczyciele otrzymaliby 5 procent podwyżki na początku przyszłego roku i kolejne 5 procent w drugiej połowie roku. Podobnie byłoby w roku 2010. Związkowcy wyrazili wstępną zgodę na tę propozycję. Rozmowy będą kontynuowane.

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że związek podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie Karty Nauczyciela i wymiaru czasu pracy pedagogów. Negatywnie ocenia też rządowe plany dencentralizacji edukacji i w związku z tym chce doprowadzić do spotkania z przedstawicielami samorządów. Broniarz podkreślił, że 1 września przed siedzibą ministerstwa edukacji odbędzie się planowana pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się