Menu Region

UE zastosuje sankcje wobec Rosji?

UE zastosuje sankcje wobec Rosji?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Unia Europejska "bierze pod uwagę" zastosowanie sankcji wobec Rosji - powiedział szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner. Minister spraw zagranicznych odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas trwającej w Paryżu konferencji ambasadorów.
Bernard Kouchner powiedział na konferencji prasowej, że podczas przygotowań do brukselskiego szczytu UE, który odbędzie się 1 września, "są brane pod uwagę sankcje i wiele innych środków" wymierzonych przeciwko Rosji. Minister spraw zagranicznych Francji nie powiedział, o jakiego rodzaju sankcje może chodzić.

Kouchner dodał, że kraje członkowskie UE przygotowują obecnie "mocny tekst oznaczający, że nie akceptują sytuacji w Gruzji".

Po raz pierwszy od rozpoczęcia konfliktu na Kaukazie Paryż mówił o ewentualnych sankcjach wobec Rosji. Wcześniej, podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji, Nicolas Sarkozy przypomniał o konieczności "pełnego wprowadzenia w życie 6-punktowego porozumienia o zawieszeniu broni".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się