Menu Region

Ceny w salonach spadają

Ceny w salonach spadają

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Janusz Steinbarth

Prześlij Drukuj
Na motoryzacyjnym rynku obserwujemy wysyp nowych cenników samochodowych.
Nie są to "chwilowe" upusty przygotowane na sezon letni, kiedy w salonach robi się pusto. To prawdziwe obniżki, sięgające kilkunastu procent ceny pojazdu.

Od początku roku do dziś złotówka względem euro wzmocniła się o blisko 8 proc. (wg kursu NBP). Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego z instytutu Samar co najmniej o tyle, a w niektórych przypadkach nawet więcej, zmniejszyły się w tym samym czasie ceny samochodów.

- Pierwsze zmiany w cennikach obserwowaliśmy już na początku roku, bo importerzy musieli zareagować na wzmocnienie polskiej waluty w 2007 r. Nie wszyscy podają ceny wprost, wielu producentów ukrywa je pod różnymi promocjami i nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaka jest rzeczywista wielkość obniżki - komentuje Drzewiec-ki. Według niego, ceny idą w kierunku tych na rynku niemieckim i to jest ten właściwy kierunek. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby były jeszcze niższe, biorąc choćby pod uwagę skromniejsze zarobki w kraju.

Tanie euro i dolar spowodowały, iż Polacy zaczęli jak nigdy przedtem kupować nowe auta poza granicami kraju, chociażby w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech. Nasi dealerzy początkowo bagatelizowali ten problem zakładając, że jest to zjawisko przejściowe.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się