Menu Region

Telekonferencja między Tuskiem a związkami nauczycielskimi

Telekonferencja między Tuskiem a związkami nauczycielskimi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Trwające od rana negocjacje rządu z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego, oświatowej "Solidarności" i Forum Związków Zawodowych zostały zawieszone. Trwają przygotowania do telekonferencji z udziałem Donalda Tuska.
Reprezentujący stronę rządową Michał Boni udał się na konsultacje z premierem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim w sprawie wysokości podwyżek dla nauczycieli. Rozmowy zostaną wznowione po ewentualnych ustaleniach w formie telekonferencji.

Dziś kolejny dzień negocjacji związkowców z rządem na temat zmian w oświacie. Strony zwiększyły tempo rozmów, bo za kilka dni początek roku szkolnego, a do tego czasu chciałyby przedstawić nauczycielom informację o wynikach trzymiesięcznych negocjacji. Obie strony chciałyby też spisać protokół uzgodnień i rozbieżności.

Związkowcy i przedstawiciele rządu przez dwa dni postanowili omówić osiem ustalonych wcześniej spraw, w tym kwestie płac, nauczycielskich emerytur czy pensum.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się