Menu Region

Gruzińsko-osetyńska wymiana jeńców wojennych

Gruzińsko-osetyńska wymiana jeńców wojennych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Gruzja i Osetia Południowa kolejny raz wymieniły jeńców zatrzymanych podczas walk na początku sierpnia. Władze w Cchinwali uwolniły 85 Gruzinów przetrzymywanych na policyjnym posterunku w osetyjskiej stolicy, a Tbilisi wypuściło 13 Osetyjczyków. Stało się tak dzięki mediacji przedstawicieli Rady Europy.
Po dzisiejszej wymianie w osetyjskich aresztach nie ma już żadnego gruzińskiego jeńca wojennego. Wczoraj władze Osetii przekazały Gruzji ciała 43 gruzińskich żołnierzy zabitych w czasie walk o Cchinwali.

Według szacunków strony gruzińskiej, w czasie wojny zginęło 216 Gruzinów, większość to żołnierze. Życie straciło też trzech dziennikarzy - dwóch Gruzinów oraz holenderski kamerzysta. Z kolei według władz Osetii, w konflikcie po stronie osetyjskiej życie straciły 1692 osoby, a 1500 zostało rannych. Międzynarodowe organizacje humanitarne twierdzą jednak, że te szacunki są znacznie przesadzone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się