Menu Region

Skrzypek: NBP gotowy na przyjęcie euro

Skrzypek: NBP gotowy na przyjęcie euro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sławomir Skrzypek powiedział, że Narodowy Bank Polski jest technicznie w pełni przygotowany na wprowadzenie w Polsce euro. Prezes NBP podkreślił zarazem, że decyzja o terminie przeprowadzenia tej operacji należy wyłącznie do rządu.
Skrzypek dodał, że rola Narodowego Banku Polskiego będzie najważniejsza w pierwszej fazie wprowadzenie euro - bank będzie musiał bowiem pilnować kursu walutowego.

Prezes NBP powiedział, że w tej chwili trudno rozstrzygnąć, czy osłabnięcie kursu złotego to początek trwałej zmiany trendu czy chwilowa korekta. Sławomir Skrzypek dodał, że jeśli byłaby to zmiana trendu, mogłoby to stanowić problem dla polskiej gospodarki. Jak tłumaczył, mogłoby to bowiem doprowadzić do stagflacji, czyli szybkiego wzrostu cen w warunkach stagnacji gospodarczej.

Sławomir Skrzypek wyraził nadzieję, że konflikt wokół Gruzji nie wpłynie na sytuację na rynku ropy, choć przyznał, że wszystko zależy od tego, jak dalej potoczą się wydarzenia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się